Stolní termotransferové tiskárny

Stolní termotransferové tiskárny jsou kompaktní zařízení pro tisk etiket, štítků a nekonečných pásů, tam kde je požadována vysoká odolnost tisku nebo materiálu etiket. Výklopné víko umožňuje snadnou a rychlou výměnu spotřebního materiálu i barvící pásky. Maximální šíše tisku až 108mm. Komunikace přes USB, RS232 a Ethernet. Rozlišení 203dpi, 300dpi a 600dpi dle modelu tiskárny

Stolní termotransferové tiskárny mají plastovou konstrukci a jsou vhodné pro malé a střední objemy tisku etiket. U termotransferového tisku dochází k tepelnému přenosu barviva z pásky na etiketu. Toto řešení umožňuje využít širokou škálu materiálů etiket (papír, plast, stuha atd.) a tím docílit vysoké odolnosti tisku i etiket. Temotransferové tiskárny umožňují i termotisk bez barvící pásky.

Tiskárny vybavené displejem a portem USB host umožňují nahrání etiket do tiskárny a následný výběr etikety a doplňování proměnných údajů pomocí externích zařízení jako je klávesnice nebo snímač čárových kódů. Po nahraní etiket do tiskárny ji tedy lze provozovat bez připojení k PC.